در مراسم گرامیداشت مقام پرستار در بیمارستان امیرالمومنین (ع) دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شد:

نقش ویژه پرستاران در دستیابی به بیمارستان های «بیمار محور»

۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۴ کد : ۲۳۹ اخبار بیمارستان ها
مراسم گرامیداشت مقام پرستار در بیمارستان امیرالمومنین (ع) دانشگاه آزاد اسلامی در تهران برگزار و از پرستاران نمونه تقدیر بعمل آمد. 
نقش ویژه پرستاران در دستیابی به بیمارستان های «بیمار محور»

به گزارش روابط عمومی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی- در این مراسم از مقام پرستار به ویژه در ایام بیماری کووید 19 از سوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و ریاست بیمارستان امیرالمومنین (ع) قدردانی شد. 
دکتر علیرضا خوشدل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، با اشاره به نقش ویژه پرستاران در طول سال ها بیان داشت: بیمارستان ها از سرمایه های بزرگ دانشگاه محسوب می شود و بخش عمده ای از عملکرد آنها وابسته به فعالیت پرستاران می باشد. در ایام مبارزه با کرونا نقش ایثارگرانه پرستاران و کادر درمان با توجه به اینکه درمان های مشخصی هم وجود نداشت بیش از هر قشری نمایانگر بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در ایام مبارزه با کرونا وظیفه اجتماعی خود را در حمایت از ملت ایران را در قالب خدمات درمانی به هموطنان ایفا کرد، گفت: در سه بیمارستان دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در تهران جمعا بیش از 200 هزار بیمار مبتلا به بیماری کووید 19 مراجعه نمودند و 10 هزار مورد بستری که تعداد قابل توجهی در بخشهای ویژه مورد مراقبت قرار گرفتند. 
دکتر خوشدل با اشاره به نقش ویژه کادر درمان بالاخص پرستاران در بخش بهداشت و درمان «سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی» بیان داشت: در این سند بنا به فرمایش جناب آقای دکتر طهرانچی، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی بیمارستان ها از «بیماری محور» به «بیمار محور» تحول می یابند و خدمات رسانی به بیمار با توجه به همه ابعاد ارتقاء سلامت از جمله: اجتماعی، درمانی، روحی و ... مد نظر است و جهت اجرای این مدل، نیاز به تدوین برنامه ها و دوره های تکمیلی جدید در بیمارستان ها با نگاه به آینده داریم. 
دکتر ناصر رهبر، رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) نیز با قدردانی از تمامی کادر درمان این بیمارستان، مبارزه با بیماری کووید 19 را حاصل کار تیمی تمامی بخش های بیمارستان عنوان کرد و گفت: در زمانی که حتی کسانی نگران عبور از جلوی درِ بیمارستان بودند، کادر درمان در بخش های مختلف بیمارستان و از جمله بخش مراقبت از بیماران مبتلا به این ویروس مانند زمان دفاع مقدس در خط مقدم ایستاندند و جنگیدند که جای قدردانی فراوان دارد. 
در این مراسم از پرستاران نمونه این بیمارستان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی ارج نهاده شد.

کلید واژه ها: روز پرستار بیمارستان امیرالمومنین (ع) دانشگاه آزاد اسلامی


( ۲ )

نظر شما :