IAU
500152233.jpg

عنوان خبر

آغاز اجرای طرح غربالگری دیابت در واحد علوم دارویی

خلاصه خبر صبح روز دوشنبه 24 آبان ماه 1395، اجرای طرح غربالگری دیابت برای دانشجویان، استادان و کارکنان در دانشکده داروسازی واحد علوم دارویی با هدف تشخیص زودرس دیابت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی واحد علوم دارویی، با حمایت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و هماهنگی معاونت دانشجویی- فرهنگی این واحد، تیم اعزامی از طرف بنیاد امور بیماریهای خاص جهت اجرای طرح غربالگری دیابت به منظور تشخیص زودرس این بیماری در دانشکده داروسازی مستقر شدند.

به گفته دکتر ابراهیم بلالی، معاون دانشجویی- فرهنگی واحد علوم دارویی، این طرح در روز چهارشنبه 26 آبان ماه نیز در دانشکده علوم و فناوریهای نوین اجرا می گردد.

بلالی در خصوص اهمیت این طرح افزود: افراد جامعه به ویژه از سنین 30 سال به بالا باید با برنامه غذایی مناسب، اندازه گیری قند خون، ورزش و تحرک، معاینات دوره ای و کاهش وزن از ابتلا به دیابت جلوگیری کنند.

وی همچنین گفت: اختلال در تولید انسولین عامل بیماری دیابت و کم‌تحرکی، سابقه فامیلی، استرس، افزایش فشارخون و وزن بالا سبب تسریع در بروز این بیماری می‌شوند.

معاون دانشجویی- فرهنگی واحد علوم دارویی، آموزش اصلاح سبک زندگی، تغذیه سالم، تحرک و خود مراقبتی را از مهم ترین محورهای برنامه های پیشگیری و آموزشی این واحد نام برد .

شایان ذکر است اعضای هیات رئیسه واحد نیز با حضور در مکان در این طرح شرکت کردند.

1395/8/24