IAU
440674508.jpg

عنوان خبر

۳ مرکز تحقیقات جدید در دانشکده دندانپزشکی واحد اصفهان راه‌اندازی می‌شود

خلاصه خبر

خبرگزاری آنا: رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) گفت: این دانشکده جزو پیشرفته‌ترین دانشکده‌ها بوده که دارای ۹ بخش تخصصی است و اکنون ۳ مرکز تحقیقات جدید را در دست راه‌اندازی داریم.

به گزارش خبرنگار آنا، سعید آذربایجانی در دومین همایش جامع علمی ـ کاربردی دندانپزشکی استان اصفهان که با حضور استادان برجسته این رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) آغاز به کار کرد، در ارائه گزارشی از فعالیت‌های دانشکده دندانپزشکی واحد اصفهان (خوراسگان) افزود: دانشجویان دانشکده دندانپزشکی واحد اصفهان (خوراسگان) هم در دوره پایه و هم در بورد تخصصی جزو بر‌ترین دانشجویان کشور هستند و این دانشکده جزو 10 دانشکده بر‌تر کشور است.

رئیس همایش جامع علمی ـ کاربردی دندانپزشکی استان اصفهان اظهار کرد: اکنون 60 دانشکده دندانپزشکی در کشور وجود دارد که بعضی از آنها 30 و یا 40 سال سابقه دارند و پیشرفت در رشته دندانپزشکی بسیار سریع است و اگر کسی خود را با آخرین پیشرفت‌ها انطباق ندهد از عرصه رقابت‌های علمی عقب می‌ماند.

آذربایجانی با بیان اینکه کسب اطلاعات باید بروز باشد و دانشگاه‌ها در این امر نقش اساسی دارند، گفت: این همایش یکی از همایش‌های علمی و بسیار مهم در رشته دندانپزشکی است و در این همایش 30 سخنرانی علمی و 20 کارگاه عملی برگزار خواهد شد که عناوین آن در انجمن دندانپزشکی ایران تهیه شده و امیدواریم بتوانیم ماهیانه سمپوزیوم‌های علمی از این دست داشته باشیم و در اینجا لازم است از همه کسانی که ما را در برگزاری این همایش یاری دادند تشکر کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) هم با تأکید بر ضرورت تحول در نظام درسی آموزش عالی و توسعه دانشگاه‌های کارآفرین گفت: اقتصاددانان می‌گویند تکنولوژی، مدیریت قوی و سازماندهی، انتقال دانش و تربیت نیروی انسانی کارآمد می‌تواند هر کشوری را نجات دهد ولی عامل اصلی نظام‌های آموزشی هستند.

احمدعلی فروغی افزود: دانشگاه‌ها با ابداعات واختراعات خود و تأمین نیازهای مردم می‌توانند کشور را به جلو ببرند و بر همین اساس دانشگاه‌ها باید نیروی انسانی خلاق و کارآمد تربیت کنند، وظیفه آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تامین نیروی انسانی است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: در قدیم تصور بر این بود که مدیریت جنبه وراثتی دارد، ولی واقعیت آن است که این تصور غلط است، مدیر باید بتواند برای دیگران تصمیم بگیرد و این توانایی امروزه یک دانش و مهارت است و زحمت تربیت مدیر بر عهده آموزش عالی است و ما به عنوان کسانی که در دانشگاه خدمت می‌کنیم، باید بدانیم که مهم‌ترین عامل برای پیشرفت مملکت هستیم.

همایش جامع علمی ـ کاربردی دندانپزشکی استان اصفهان با همکاری انجمن دندانپزشکی ایران شعبه اصفهان (ICOI) و دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان) تا 28 آذر 93 در تالار بین‌المللی امیرکبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) ادامه داشت.